При здійсненні своєї діяльності, перед компаніями (досить часто невеликими - до 30 працівників) Постає питання про необхідність включення в штат працівників - «юриста» або «юрисконсульта». Це призводить до незручностей, адже видаткова частина збільшується, а знайти дійсно хорошого фахівця важко. Виходом з даної ситуації може бути замовлення послуги супроводу діяльності компанії (юридичний аутсорсинг).

Юридичний аутсорсинг - це комплексне правове обслуговування компанії, яке може включати за бажанням замовника будь-який спектр юридичних послуг, в тому числі консультаційні, представництво інтересів, підготовку та подання документів, звітності тощо.

Юридичний аутсорсинг - послуга, яка вже показала високу результативність для багатьох представників вітчизняного бізнесу і, передбачається, стане дуже затребуваною в найближчому майбутньому.

Така діяльність, безумовно, має свої переваги, зокрема:
- економія ресурсів (на адміністративні витрати, робочі місця, нарахування на заробітну плату і т. д.)
- комплексна підтримка компанії (можливість звернення з завданням до виконавця в будь-який момент і з будь-якого питання, а також отримання високопрофесійної підтримки в обумовлений термін).

При юридичному аутсорсингу стандартні моменти які виникають при трудових відносинах замовника не турбують, компанія лише ставить завдання перед виконавцем і отримує результат роботи, залишаючись при цьому у виграші. В окремих ситуаціях юридичний аутсорсинг не замінює штатного юриста, а успішно доповнює при правильному розподілі завдань.

Юридичний аутсорсинг здійснюється на основі пріоритету інтересів замовника, чесності, об'єктивності і повної конфіденційності.